"Πάνθηρας" ο Ικαρος, 74-64 τον Πανιώνιο

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Ρόμελ Μπεκ και Ααρον Μπέινς που πέτυχαν 23 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από 9 πρόσθεσαν οι Βασίλιεβιτς και Μπάξτερ.Από τους ηττημένους, που κινήθηκαν στην μετριότητα, ξεχώρισε κάπως ο Καββαδάς με 11 πόντους, αλλά δεν είχε συμπαραστάτες, με συνέπεια οι Νεοσμυρνιώτες να αφήσουν δύο πολύτιμους βαθμούς στο κυνήγι της τρίτης θέσης.Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Πανιώνιος
στάθηκε καλύτερα και προηγήθηκε με τρεις πόντους (16-19). Ωστόσο, οι γηπεδούχοι στην δεύτερη περίοδο, όχι μόνο κάλυψαν τη διαφορά, αλλά πήγαν και προηγούμενοι με τρεις (41-38) στο ημίχρονο.Ο Ικαρος πήρε την μεγαλύτερη διαφορά του στο σκορ 45 δευτερόλεπτα πριν από την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου με τον Ρόμελ Μπεκ να κάνει το 54-48, όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 54-50.Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο Ικαρος έφτασε την διαφορά στους επτά πόντους (62-55) πέντε λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα. Ενα τρίποντο του Μάριου Μπατή δύο λεπτά πριν από το τέλος έφερε τον Πανιώνιο σε απόσταση αναπνοής (66-64), αλλά η απάντηση ήταν άμεση και ήρθε δια χειρός Βασίλιεβιτς ο οποίος έδωσε αέρα έξι πόντων στον Ικαρο (69-64).  Το τελικό 74-64 ήρθε δια χειρός Μπάξτερ. Δεκάλεπτα: 16-19, 41-38, 54-50, 74-64.