Τρίποντο με ανατροπή για την Ομόνοια, 2-1 την ΑΕΚ

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ομόνοια επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ στο ΓΣΖ στο πλαίσιο της 4ης θέσης των πλέι οφ και κλείδωσε ουσιαστικά την 2η θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο επιθετικοί στο πρώτο μέρος και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Η πίεσή τους απέδωσε καρπούς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62` όταν ο Χόφλαντ με κεφαλιά έκανε το 1-0.Και ενώ η ΑΕΚ
βρισκόταν αγκαλιά με το τρίποντο, η Ομόνοια πέρασε στην αντεπίθεση και πέτυχε την ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Στο 86` ο Λεάντρο με εκπληκτικό σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρενχίφο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έγραψε το 2-1 και χάρισε στους πράσινους την νίκη, την τρίτη συνεχόμενη υπό τις οδηγίες του Νεόφυτου Λάρκου.Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ: