Το πιστεύει ο Στραματσόνι

09:23 8/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
Μπορεί η Ιντερ να έχει στην πλάτη της το βαρύ 0-3 από την Τότεναμ, ωστόσο ο Αντρέα Στραματσόνι πιστεύει πως η ομάδα του μπορεί να φτάσει στην ανατροπή και να πάρει αυτή το εισιτήριο για την πρόκριση στα προημιτελικά του Europa League."Στον επαναληπτικό θα παίξουμε για να κερδίσουμε. Ξεκινάμε με αυτό στο μυαλό μας, πάμε πρώτα για τη νίκη. Η πρόκριση θα εξαρτηθεί από την εξέλιξη του αγώνα. Στο παρελθόν η Ίντερ έχει καταφέρει να κάνει
ανατροπές. Αν το ματς μας πάει καλά, δεν αποκλείεται να καταφέρουμε αυτό που σήμερα μοιάζει αδύνατο. Για μένα απομένουν ακόμα 90 λεπτά. Θα προσπαθήσουμε να τα εκμεταλλευτούμε με τον καλύτερο τρόπο", είπε χαρακτηριστικά.Οσο για το τι έφταιξε και η ομάδα του έχασε με κατεβασμένα τα χέρια στο Λονδίνο, τόνισε: "Εγινε αυτό που δεν έπρεπε να γίνει. Να σκοράρουν νωρίς. Με το γκολ που έβαλαν στο πρώτο δεκάλεπτο, απέκτησαν ενθουσιασμό και αυτό μας δυσκόλεψε πολύ. Η Τότεναμ ήταν πολύ ανώτερη της Ίντερ, αυτό φαίνεται και από το αποτέλεσμα. Οι Άγγλοι ήταν η ομάδα που μας δημιούργησε τα περισσότερα προβλήματα από κάθε άλλη στη φετινή διοργάνωση. Τόσο με τη δύναμή της, όσο και με την οργάνωσή της. Κέρδισε απόλυτα δίκαια".