Το Περιστέρι κέρδισε 67-59 τον Πανιώνιο

18:57 9/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Το ροζ φύλλο του αγώνα και τους δύο βαθμούς πήρε το Περιστέρι κόντρα στον Πανιώνιο για την 20η αγωνιστική. Με πρώτο σκόρερ και πρωταγωνιστή τον Σκοτ, η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη νίκησε εύκολα 67-59 και αφού κέρδισε για δεύτερη την ομάδα της Νέας Σμύρνης απέκτησε προβάδισμα ενόψει των πλέι οφ σε σχέση με το σύνολο του Μπαρτζώκα. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και από τα πρώτα λεπτά του αγώνα επέβαλλαν τον ρυθμό
τους. Κατάφεραν μάλιστα να πάρουν από την αρχή το προβάδισμα, το οποίο και δεν απώλεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα.Χαρακτηριστικό είναι πως από την ολοκλήρωση του α' 10λεπτου οι περιστεριώτες είχαν αποκτήσει ένα προβάδισμα 15 πόντων (19-4). Στο δεύτερο 10λεπτο οι κυανέρυθροι προσπάθησαν να αντιδράσουν, έριξαν την διαφορά κάτω από τους δέκα, αλλά με διαδοχικούς πόντους των Μότσνικ και Λούμπι η λήξη του ημιχρόνου βρήκε προηγούμενο το Περιστέρι με 12 πόντους.Στην τρίτη περίοδο μάλιστα οι παίκτες του Πεδουλάκη πάτησαν γκάζι και εκτόξευσαν τη διαφορά στο +16. Διαφορά που στις αρχές