Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο Ολυμπιακός στο Μαυροβούνιο, από την Μπούντβα, για τους ομίλους του Champions League

Το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα στο Champions League πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός, αφού ηττήθηκε 3-0 από την Μπούντβα στο Μαυροβούνιο, σε έναν αγώνα που... σίγουρα όλοι θα θέλουν να ξεχάσουν. Συνεχίζοντας τις άσχημες επιδόσεις του ξεκινήματος της Volleyleague, οι παίκτες του Φλάβιο Γκουλινέλι πάλεψαν μόνο στο πρώτο σετ
και στη συνέχεια έσβησαν μηχανές και παραδόθηκαν άνευ όρων στους ψυχωμένους αντιπάλους τους. Λάθη επί λαθών σε όλους τους χώρους, έλλειψη καθαρού μυαλού σε κρίσιμα σημεία και αδικαιολόγητη αδράνεια κοντά στο φιλέ, ήταν τα στοιχεία του παιχνιδιού των πειραιωτών, τη στιγμή οι γηπεδούχοι με τη βοήθεια του κόσμου τους, έκαναν... πάρτυ στο τάραφλεξ και πανηγύρισαν την εύκολη νίκη με καθαρό σκορ. Αρκετά ισορροπημένο ήταν το σετ, από την αρχή κιόλας της αναμέτρησης, τα πολλά λάθη όμως των ερυθρόλευκων, δεν τους άφησαν να πάρουν προβάδισμα άνω των δύο πόντων. Ακραίοι και λίμπερο δεν μπορούσαν να κρατήσουν την υποδοχή σε υψηλά ποσοστά, τα επιθετικά όμως ξεσπάσματα από Τζούριτς