Θρασύβουλος και Δόξας Δράμας οι μεγάλοι νικητές στην πρεμιέρα των play out

Ο Θρασύβουλος ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην πρεμιέρα των play out της Β` εθνικής κατηγορίας, επικρατώντας εντός έδρας του Ιωνικού με 3-1 και ανεβαίνοντας στους πέντε βαθμούς που τον φέρνουν και στην κορυφή. Χρυσός βαθμός για Δόξα Δράμας, που ισοφάρισε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων την Ρόδο σε 1-1 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση.

Στο δημοτικό στάδιο της Φυλής, ο Θρασύβουλος με τον Αντώνη Μανίκα να ντεμπουτάρει στον πάγκο του, άνοιξε νωρίς το σκορ απέναντι στον Ιωνικό, με τον Κατσίκη να

βρίσκει δίχτυα με τη συμπλήρωση τριών λεπτών αγώνα. Ο Ιωνικός απάντησε στην πίεση και έφερε το ματς στα ίσια στο 26` με ωραίο σουτ του Σάλτο, διαμορφώνοντας σε 1-1 το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, ο Κλούσενερ έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Θρεσύβουλο στο 58`, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Χαλαουάνι του Ιωνικού, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων, χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει εκ νέου. Ο,τι δεν κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, το πέτυχαν οι γηπεδούχοι στις