Θρασύβουλος και Αγροτικός Αστέρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στη Φυλή, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Football League

Μετά από ένα συγκλονιστικό φινάλε, ο Θρασύβουλος, αν και βρέθηκε να χάνει 0-2 από τον Αγροτικό Αστέρα στη Φυλή, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζαχαρόπουλου και να σώζει τον βαθμό της ισοπαλίας. Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη, με πρωταγωνιστή τον Τσούκλη, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων, προηγήθηκε με 2-0, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της σκορ μέχρι το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα
για την υπόδειξη του πέναλτι από τον διαιτητή Βρακά, ενώ υπήρξε ένταση ανάμεσα στους παίκτες κατά την αποχώρηση τους από το γήπεδο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι στο πρώτο μέρος, πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά και βάζοντας γερές βάσεις για το διπλό. Στο 26`, ο Τσούκλης έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σιδεράκη, για να δώσει το προβάδισμα στον Αγροτικό Αστέρα.Τρία λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης, με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη π