«Χ» με πέναλτι φάντασμα!

Από την… κόλαση γύρισε ο Θρασύβουλος στην αναμέτρηση με τον Αγροτικό Αστέρα και με την βοήθεια του διαιτητή ισοφάρισε στις καθυστερήσεις (2-2)

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης για 90’ … κρατούσε την νίκη στα χέρια της και το τρίποντο. Τελικά στον έξτρα χρόνο των καθυστερήσεων ένα πέναλτι άκρως αμφισβητούμενο που έδωσε ο διαιτητής Βρακάς από την Εύβοια έδωσε την ευκαιρία στον Θρασύβουλο να πάρει έναν ανέλπιστο βαθμό.Οι φιλοξενούμενο ήταν τα αφεντικά του αγώνα στο πρώτο μέρος. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο
Τσούκλης πουυ σημείωσε και τα δύο γκολ και έδωσε σαφέστατο προβάδισμα νίκης (2-0). Τελικά στην επανάληψη ξύπνησαν οι γηπεδούχοι που αρχικά είχαν δοκάρι με τον Ζαχαρόπουλο και  στην συνέχεια μείωσαν το σκορ στο 71’ με τον Τσιλιγκίρη. Όλα έδειχναν ότι το 2-1 υπέρ του Αγροτικού Αστέρα θα είναι το τελικό σκορ, όμως ήρθε το… δώρο στο τέλος! Ο Ζαχαρόπουλος δεν είπε όχι και με μια εκτέλεση… α λα Πανένκα ισοφάρισε σε 2-2.
Θρασύβουλος (Αντώνης Μανίκας): Σιδεράκης, Κακαράς (61