Θέλει πολλή δουλειά...

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με την ίδια ακριβώς ενδεκάδα που παρατάχθηκε και στο φιλικό με την Μπράουνσβαϊγκ, με την διαφοροποίηση ότι αυτή τη φορά ο Ζεκά έπαιξε δεξί φτερό και ο Σισόκο πίσω από τον σέντερ φορ, που ήταν ο Τοτσέ με τον Λάζαρο αριστερά. Οι Βιτόλο και Λαγός ήταν τα αμυντικά χαφ, με τους Σεϊταρίδη, Βύντρα, Βελάσκες, Ιωαννίδη στην άμυνα και τον Καρνέζη
στα γκολπόστ.Οι πράσινοι μπήκαν καλά στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα από την σαφώς πιο έτοιμη ρωσική ομάδα, η οποία προηγήθηκε στο 12' με πλασέ του Ζοαζίνιο, που βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Καρνέζη, ύστερα από ολιγωρία της άμυνας και μπαλιά του Μάρσιο. Η Κράσνονταρ στο 29' είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Ντρίνσιτς, ενώ δύο λεπτά αργότερα έγινε το 0-2 όταν ο Ιγκνάτιεφ βγήκε στην πλάτη της πράσινης άμυνας και αφού απέφυγε τον Καρνέζη πλάσαρε εύστοχα στην ανυπεράσπιστη εστία του Τριφυλλιού.Οι Ρώσοι είχαν και δεύτερο δοκάρι στο 40', όταν από σέντρα Ζοαοζίνιο, ο Μαρτίνοβιτς εκμεταλλεύτηκε νέο κενό στην άμυνα του Παναθηναϊκού, αλλά η κεφαλιά-ψαράκι χτύπησε στο δεξί κάθετο του Καρνέζη. Στη μοναδική στιγμή που έκανε αισθητή την παρουσία του το Τριφύλλι, στο 41', ο Ζέκα βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας των Ρώσων, ύστερα από έξυπνη μπαλιά του Σισοκό, όμως το πλασέ του Πορτογάλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Ρεβισβίλι. Με την έναρξη της επανάληψης πέρασαν στον αγώνα οι Πίντο (σ.σ. ντεμπούτο), Πετρόπουλος, Σπυρόπουλος, Ταμπάκης, Δώνης και Κουσίδης, στις θέσεις των Βελάσκες, Τοτσέ, Ιωαννίδη, Καρνέζη, Σισόκο και Λαγό. Οι πράσινοι είχαν πολύ καλή στιγμή για να μειώσουν στο 54', από σέντρα του Χριστοδουλόπουλου και κεφαλιά του Πετρόπουλου που απέκρουσε σε κόρνερ ο Ρεβισβίλι. Ο Μαρίνος στο 60' μπήκε στη θέση του Ζέκα και ο Χουχούμης στη θέση του Χριστοδουλόπουλου στο 65'.Οι πράσινοι βελτιώθηκαν με τις αλλαγές του Φερέιρα, ωστόσο και πάλι αντιμετώπιζαν πρόβλημα στην ανάπτυξη και στην δημιουργία ευκαιριών. Τελικά κατάφεραν να μειώσουν στο 81' με τον Αντώνη Πετρόπουλο, που με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Χουχούμη έγραψε το τελικό 1-2. Ο Ελληνας επιθετικός είχε σκοράρει και το γκολ του Τριφυλλιού με την Μπράουνσβαϊγκ. Η Κράσνονταρ είχε και τρίτο δοκάρι στο 87' σε σουτ του Μοβσεσιάν.