Τεσσάρα στην Ολλανδία το Βέλγιο

Οι βέλγοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 20', με γκολ του Μπεντέκε. Παρά τις προσπάθειες των ολλανδών να φτάσουν στην ισοφάριση, το 1-0 υπέρ του Βελγίου έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.Ωστόσο, στο ξεκίνημα της επανάληψης, οι Οράνιε βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν και να φέρουν το ματς στα ίσα, με γκολ του Νάρσινγκ στο 54'. Πριν προλάβει το Βέλγιο να συνέλθει από το 1-1, δέχτηκε και δεύτερο τέρμα, με τον Χούντελααρ στο 55' να βάζει μπροστά τους ολλανδούς.Στην συνέχεια, η ομάδα του Μαρκ Βίλμοτς συνήλθε, ανέβασε την απόδοση της και στο 75' ισοφάρισε σε 2-2, με γκολ του Μέρτενς. Δύο λεπτά αργότερα, στο 77', οι βέλγοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με 3-2, με γκολ του Λουκάκου.Δέκα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90', ο Βερτόνγκχεν σκόραρε για το 4-2 του Βελγίου, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του φιλικού αγώνα.