Φιλικό... πάρτι με Γερμανία η Αργεντινή!

Οι γηπεδούχοι, πάντως, είχαν σημαντικές ελλείψεις (Σβαϊνστάιγκερ, Νόιερ, Γκόμεζ, Λαμ), αλλά και την ατυχία να χάσουν με κόκκινη μόλις στο 30ό λεπτό τον γκολκίπερ Ζίλερ, ο οποίος ανέτρεψε τον Σόσα κι ενώ ο Αργεντινός ήταν σε προφανή θέση για γκολ.Μπορεί ο Μέσι να αστόχησε από το σημείο του πέναλτι (στη φάση της απόβλης), αλλά η Αργεντινή πήρε προβάδισμα πριν από το ημίχρονο με την Κεντίρα να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.Ο,τι δεν έκανε στη φάση του πέναλτι, ο Μέσι το πέτυχε στο 52' για το 2-0,
ενώ 20 λεπτά αργότερα ο Ντι Μαρία έκανε το 3-0. Στο 81' ο Χέβεντες σημείωσε το γκολ της τιμής για τα Πάντσερ.Γερμανία: Ζίλερ, Μπόατενγκ, Χούμελς (25’ Χέβεντες), Μπαντστούμπερ, Σμέλτσερ, Λ. Μπέντερ (74’ Γκέτσε), Κεντίρα (69’ Γκουντογκάν), Μίλερ (32’ Τερ Στέγκεν), Εζίλ (69’ Κρόος), Ρόις, Κλόζε (62’ Σούρλε).Αργεντινή: Ρομέρο, Σαμπαλέτα (69’ Καμπανιάρο), Φερνάντες, Γκαράι, Ρόχο, Γκάγκο, Μασεράνο (79’ Μπράνα), Ντι Μαρία (73’ Γκουινάσου), Σόσα (46’ Αγκουέρο), Μέσι, Ιγκουαΐν.