Στραπάτσο για τη Ρόμα, 1-2 από τη Σαμπντόρια στο Ολίμπικο κι έμεινε στο -2 από την πρωτοπόρο Ιντερ

Τα πάνω κάτω έφερε η 35η αγωνιστική της Serie A. Η Ρόμα γνώρισε την ήττα με 1-2 από τη Σαμπντόρια στο Ολίμπικο και παρέμενε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την πρωτοπόρο Ιντερ. Οι τζιαλορόσι ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά πλήρωσαν τις χαμένες ευκαιρίες τους και την... κατάρρευση του δευτέρου μέρους, με τον Πατσίνι να τους... εκτελεί και παράλληλα να εδραιώνει την ομάδα του στην 4η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στο Champions League.

Οι γηπεδούχοι έκαναν... ό,τι ήθελαν στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσαν να έχουν πάρει ασφαλές προβάδισμα πριν την ανάπαυλα. Βούτσινιτς και Ζουάν έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για το 1-0 μέσα σε διάστημα δευτερολέπτων στο 10`, αλλά οι προσπάθειες και των δύο κατέληξαν άουτ.

Οι τζιαλορόσι, όμως, είχαν δείξει τις προθέσεις τους και στο 14ο λεπτό Βούτσινιτς και Τότι έπαιξαν υποδειγματικά το 1-2, με τον αρχηγό να στέλνει τελικά την μπάλα στα δίχτυα. Οι δύο παίκτες συνεργάστηκαν εκ νέου στο 20`, με τον Βούτσινιτς τρ