Στον τελικό ο Ολυμπιακός, 10-3 τον ΠΑΟ

18:47 3/6/2011 - Πηγή: Sport.gr
Τη συμμετοχή του στον τελικό του final four του Κυπέλλου Ελλάδας, που διεξάγεται στην Κάλυμνο, εξασφάλισε ο Ολυμπιακός, επικρατώντας 10-3 του Παναθηναϊκού στον ημιτελικό. Εκεί, τον περιμένει
ο Πανιώνιος, ο οποίος απέκλεισε τη Χίο, κερδίζοντάς την 10-6. Οι ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και με τέρματα των Κολόμβου, Χρ. Αφρουδάκη και Ντόσκα (2), προηγήθηκαν 4-1 με το τέλος του πρώτου οκταλέπτου.Ο Παναθηναϊκός κράτησε τους αντιπάλους του μακριά από το σκοράρισμα σε όλη την 2η περίοδο, αλλά κατάφερε να πετύχει μόλις ένα γκολ στο συγκεκριμένο διάστημα, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να τελειώσει 4-2 υπέρ του Ολυμπιακού, ο οποίος είχε διπλάσιες προσπάθειες για γκολ από το τριφύλλι (14 έναντι 7).Με το ξεκίνημα του 3ου οκταλέπτου, ο Γιώργος Αφρουδάκης έφερε τον Παναθηναϊκό σε απόσταση βολής, μειώνοντας σε 4-3, αλλά ο Φουντούλης μετά από 17 λεπτά αφλογιστίας για τους ερυθρόλευκους έκανε το 5-3, δίνοντας το σύνθημα της αντεπίθεσης. Με σκόρερ τους Δελακά, Μυλωνάκη και Ντόσκα, έφτασε τη διαφορά στα 5 γκολ (8-3), 5:00 πριν το τέλος του αγώνα, ενώ ο Θεοδωρόπουλος στην κόντρα έκανε το 9-3. Ο Φουντούλης ανέβασε το σερί στο 6-0, διαμορφώνοντας το τελικό 10-3.Ετσι, το ζευγάρι του τελικού θα είναι ίδιο για 4η συνεχόμενη χρονιά!Οκτάλεπτα με πρώτο τον Ολυμπιακό: 4-1, 0-1, 1-1, 5-0Ολυμπιακός: Κολόμβος, Ντόσκας 3, Φουντούλης 2, Χρ. Αφρουδάκης, Θεοδωρόπουλος, Δελακάς, ΜυλωνάκηςΠαναθηναϊκός: Τσόκας, Γ. Αφρουδάκης