Στον 4ο γύρο του FA Cup προκρίθηκαν Μ. Σίτι και Γουλβς

Αν και καρδιοχτύπησε, η Μάντσεστερ Σίτι προκρίθηκε στον 4ο γύρο του FA Cup, επικρατώντας με 4-2 της Λέστερ στον επαναπτικό του 3ου γύρου, μετά την ισοπαλία (1-1) του πρώτου αγώνα. Πανηγυρική πρόκριση για την Γουλβς, που επιβλήθηκε με 5-0 της Ντονκάστερ, επίσης σε επαναληπτικό. Πρόκριση με άγχος
Μπορεί να αγχώθηκε στα τελευταία λεπτά, αλλά η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 4-2 της Λέστερ και τσέκαρε το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του FA Cup, όπου θα αντιμετωπίσει την Νοτς Κάουντι.Οι
πολίτες άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Τέβεζ, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βιεϊρά ανέτρεψε τον Ντιερ και ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γκάλαχερ, φέρνοντας την ισορροπία στο παιχνίδι.Η Σίτι ανέβασε σταδιακά τον ρυθμό της και με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, με τους Βιεϊρά (37`) και Τζόνσον (38`) πήρε το προβάδισμα και διαφορά δύο τερμάτων. Ο Τέβεζ μάλιστα έχασε μεγάλη ευκαιρία να κλειδώσει την νίκη των γηπεδούχων, όταν στο 59` δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γουίλ από