Στο 1-1 έμειναν Ρόμα και Ιντερ (vid.)

Ρόμα και Ιντερ έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στο Ολίμπικο, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Serie A.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και στο 21' κέρδισαν πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Ρανόκια στον Μπράντλεϊ. Στο 22', ο Τότι ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Χαντάνοβιτς και άνοιξε το σκορ για τους τζιαλορόσι.Στην συνέχεια, οι νερατζούρι ισορρόπησαν σταδιακά την αναμέτρηση, βγήκαν με αξιώσεις
στην επίθεση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.Μετά από παράλληλη σέντρα του Γκουαρίν από δεξιά, ο Παλάσιο πλάσαρε τον Γκοϊκοετσέα και έστειλε την Ιντερ στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με το σκορ ισόπαλο με 1-1.Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο δεύτερο μέρος, τίποτα δεν άλλαξε, με το ισόπαλο 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα ανάμεσα σε Ρόμα και Ιντερ.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 21ης αγωνιστικής:Σάββατο (19/1)Παλέρμο - Λάτσιο 2-2 (70' Ρίος, 71' Ντιμπαλά - 10' Φλοκάρι, 85' πέν. Ερνάνες)Γιουβέντους - Ουντινέζε 4-0 (41', 66' Πογκμπά, 72' Βούτσινιτς, 80' Μάτρι)Κυριακή (20/1)Φιορεντίνα - Νάπολι 1-1 (33' Ρονκάλια - 42' Καβάνι)Κιέβο Βερόνα - Πάρμα 1-1 (56' Παλόσκι - 40' Μπελφοντίλ)Αταλάντα - Κάλιαρι 1-1 (57' Στεντάρντο - 2' αυτ. Κανίνι)Σιένα - Σαμπντόρια 1-0 (71' Μπογκντάνι)Πεσκάρα - Τορίνο 0-2 (4' Σαντάνα, 41' Τσέρτσι)Τζένοα - Κατάνια 0-2 (4' Μπεργκέσιο, 86' Μπαριέντος)Μίλαν - Μπολόνια 2-1 (64', 82' Πατσίνι - 84' αυτ. Μεξές)Ρόμα - Ιντερ 1-1 (22' πέν. Τότι - 45'+1' Παλάσιο)