Στην κορυφή με επαγγελματική νίκη ο ΠΑΣ l Νίκη-θρίλερ για τον Πανθρακικό

20:21 5/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League βρίσκεται από την Τετάρτη (5/1) ο ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα της Ηπείρου πέτυχε ένα ακόμα σπουδαίο διπλό φέτος, αυτήν τη φορά στην Καισαριανή απέναντι στον αξιόμαχο Εθνικό Αστέρα με 0-1 και αποσπάστηκε 4 βαθμούς από τον 2ο Παναιτωλικό και 5 από τον 3ο Διαγόρα. Το μοναδικό γκολ για τον ΠΑΣ πέτυχε ο συνήθης ύποπτος, Ιμπραήμ Μπακαγιόκο στο 37ο λεπτό του αγώνα. Ο Τζάνης
έβγαλε την κάθετη μπαλιά στην περιοχή του Εθνικού Αστέρα, ο ιβοριανός επιθετικός κινήθηκε έξυπνα στον κενό χώρο και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκίτκου.Ματς θρίλερ στην ΚομοτηνήΜεγάλο παιχνίδι έγινε στην Κομοτηνή ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Αγροτικό Αστέρα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18' με τον Σουλτανίδη, ενώ στο 43ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους με σκόρερ τον ίδιο παίκτη. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με δύο γκολ του Μίλτου Σαπάνη, ένα στο 46' κι ένα στο 83', έφεραν το ματς στα ίσια. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχν