Στα προημιτελικά του Carling Cup η Αρσεναλ, 4-0 τη Νιούκαστλ εκτός έδρας

Την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Carling Cup και μάλιστα με εμφατικό τρόπο πανηγύρισε η Αρσεναλ που συνέτριψε τη Νιούκαστλ με 4-0 εκτός έδρας. Οι Κανονιέρηδες πήραν προβάδισμα χάρη σε ένα... αστείο αυτογκόλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ράιαν Τέιλορ προσπάθησε να διώξει την μπάλα, αλλά την έστειλε πάνω στον τερματοφύλακά του, Τιμ Κραλ, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα της ομάδας του! Το δεύτερο γκολ
ήρθε πάλι έπειτα από μία... περίεργη φάση, που άφησε τις Καρακάξες να διαμαρτύρονται έντονα, καθώς ο Νίκλας Μπέντνερ σταμάτησε αντικανονικά τον Μάικ Γουίλιαμσον ο οποίος προσπαθούσε να προλάβει τον Θίο Γουόλκοτ, με τον τελευταίο να κάνει τελικά το 2-0 στο 53`. Ο Μπέντνερ έγινε... θετικός πρωταγωνιστής στη συνέχεια, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 83`, με τον Γουόλκοτ να διαμορφώνει το τελικό 4-0 πέντε λεπτά αργότερα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα του 4ου γύρου του Carling Cup (με έντονα οι ομάδες που προκρίνονται):Τρίτη (26