Σε τροχιά πλέι οφ ο Ολυμπιακός Βόλου, 3-0 τον Βύζαντα Μεγάρων

Σε τροχιά πλέι οφ μπήκε ο Ολυμπιακός Βόλου, που επικράτησε εύκολα του Βύζαντα Μεγάρων με 3-0 στο Πανθεσσαλικό στάδιο, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Football League. Ντεμπούτο με την φανέλα των γηπεδούχων έκανε ο Ναντάγια, που μπήκε ως αλλαγή στο 82' στην θέση του Ολίσε.Η ομάδα του Παντελίδη κυριάρχησε στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης και κλείδωσε ουσιαστικά την νίκη από το ημίχρονο, όταν και
είχε προβάδισμα με 2-0.Στο 32', ο Ανιέτε άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ στο 43' ο Σολάκης, με κεφαλιά, διπλασίασε το προβάδισμα των γηπεδούχων, στέλνοντας τους στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το υπέρ τους 2-0.Το συγκρότημα του Φυντάνη προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος και να μπει εκ νέου στην διεκδίκηση του ματς, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Το... κερασάκι στην τούρτα για τους βολιώτες έβαλε ο Ογκουνσότο, ο οποίος με γκολ στο 80' διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο οποίος με αυτή την νίκη μπήκε σε τροχιά πλέι οφ.Ολυμπιακός Βόλου (Σάββας Παντελίδης): Γκίτκος, Πετκάκης, Γόγολος, Παλαιολόγος, Κατσιαρός, Ολίσε (82' Ναντάγια), Τσιάτσιος, Γιενγκά (64' Ογκουνσότο), Ανιέτε, Μπρέσκα, Σολάκης (77' Στογιάνοφ).Βύζας Μεγάρων (Ηλίας Φυντάνης): Πουρής, Γκεμίσης (56' Πούρνος), Π. Βλάχος, Θ. Βλάχος, Νικολόπουλος, Λιόλιος, Κρολ, Ταμπάκης, Σπαγής, Χαρτσιάς (67' Σιώκος), Κοκόλης (83' Διαμαντόπουλος).Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής:Τετάρτη (20/2)Καλλονή - Εθνικός Γαζώρου 0-0Παναιτωλικός - Καβάλα 0-0 Πιερικός - Θρασύβουλος 1-0 (56' Γιαζιτζόγλου) Αναγέννηση Γιαννιτσών - Φωκικός 0-0 Αναγέννηση Επανωμής - Λάρισα 0-1 (87' Τσιάρας)Πανσερραϊκός - Καλλιθέα 1-0 (55' Παρασκευαϊδης)Δόξα Δράμας - Εργοτέλης 1-0 (86' Πουλάκος)Ολυμπιακός Βόλου - Βύζας Μεγάρων 3-0 (32' Ανιέτε, 43' Σολάκης, 80' Ογκουνσότο)18:00 Απόλλων Σμύρνης - Νίκη ΒόλουΤετάρτη (27/2)15:00 Ηρακλής - Παναχαϊκή