Προβληματισμός στην Ρούμπιν

Προβληματισμός επικρατεί στις τάξεις της προσεχούς αντιπάλου του Πανθηναϊκού στο Champions League, Ρούμπιν Καζάν, μετά την ισοπαλία 2-2 με την Σιμπίρ για την 23η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος.

Τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση των ποδοσφαιριστών της αποδείχθηκαν μέσα στην εβδομάδα, καθώς μετά το 1-1 με την Μπαρτσελόνα για το Champions League, έχασαν πολύτιμο έδαφος για

την κατάκτηση του τίτλου μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τη Σιμπίρ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη ο Νομπόα με πέναλτι στο 50 και ο Μποκέτι στο 81` γύρισαν το εις βάρος της σκορ. Η χαρά των παικτών της Ρούμπιν δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 82` ο Μπελιάεφ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η κακή βραδιά της Ρούμπιν ολοκληρώθηκε στο 90` με τον Καλέσιν να αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή και να αποβάλεται.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού έχει 47 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την πρωτοπόρο Ζενίτ, η οποία όμως έχει και 3 παιχνίδια λιγότερα!