Πρώτη γκέλα για Σίτι, 2-2 με Φούλαμ

Η Φούλαμ έμελλε να είναι η ομάδα που θα αναγκάσει την Σίτι στην πρώτη της γκέλα στη φετινή Premier League. Οι παίκτες του Μάρτιν Γιολ, ο οποίος δεν έχει γνωρίσει ποτέ την ήττα από την ομάδα του Μάντσεστερ Σίτι, βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, όμως με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μέρος, κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 2-2. Πρωταγωνιστής της Σίτι ήταν για μία ακόμη φορά ο Κουν Αγουέρο, ο οποίος σκόραρε δύο φορές (18' και 46'), όμως αυτό τελικά δεν έφτασε
για τον Ρομπέρτο Μαντσίνι, που είδε τους παίκτες του να μην μπορούν να κρατήσουν το ξεκάθαρο προβάδισμα που πήραν.Στο δεύτερο ημίχρονο η Φούλαμ ανέβασε την απόδοσή της και αφού πρώτα μείωσε με τον Ζαμόρα στο 55', ισοφάρισε σε 2-2 με τον Μέρφι στο 75', σταματώντας έτσι το σερί των τεσσάρων συνεχόμενων νικών της Σίτι στη Premier League και μάλιστα από την ομάδα που βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας.Φούλαμ (Γιολ): Σβάρτσερ, Κέλι, Ρίισε, Χάνγκελαντ, Μπερντ, Σίντγουελ, Μέρφι, Νταφ (61' Κασάμι), Ντέμπσεϊ, Ζαμόρα, Ντεμπελέ (88' Ρουίζ)Μάντσεστερ Σίτι (Μαντσίνι): Χαρτ, Ρίτσαρντς, Κομπανί, Λέσκοτ, Κλισί, Μπάρι, Νασρί (81' Τζόνσον), Σίλβα (69' Ζαμπαλέτα), Γιάγια Τουρέ, Ντζέκο, Αγουέρο (82' Τέβεζ)Τεσσάρα η ΣάντερλαντΗ Σάντερλαντ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην Στόουκ, την οποία διέλυσε με 4-0! Είναι χαρακτηριστικό ότι το σκορ ήταν 3-0 στο 28'! Το 1-0 έκανε ο Μπραμπλ μόλις στο 5ο λεπτό, ο Γούντγκεϊτ με αυτογκόλ διπλασίασε άθελά του τα γκολ της Σάντερλαντ στο 11' και στο 28' ο Γκάρντνερ ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι με το 3-0. Το σκορ έκλεισε στο 58' ο Λάρσον.