Πρόκριση στις καθυστερήσεις για την Μπάγερν!

Στα προημιτελικά του γερμανικού Κυπέλλου προκρίθηκε η Μπάγερν Μονάχου, αλλά για να το πετύχει χρειάστηκε να πάει στις καθυστερήσεις το παιχνίδι με την Μπόχουμ. Οι βαυαροί νίκησαν με 2-1 την ομάδα της Zweitelika, με "χρυσό" σκόρερ τον Ρόμπεν.

Mάλιστα, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό, με γκολ του Φεντερίκο. Ο Κροος ισοφάρισε στο 52', για να έρθει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρόμπεν και να χαρίσει στην ομάδα του την πρόκριση.

Η Μπάγερν αγωνίστηκε σχεδόν με όλους της τους βασικούς παίκτες, ενώ στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους επιστρατεύτηκε και ο Μάριο Γκόμεζ.

Η μίνι έκληξη σημειώθηκε στη Νυρεμβέργη, με την ομώνυμη ομάδα να χάνει 0-1 από την Γκρόιτερ Φιρτ, η οποία παραδοσιακά τα πάει καλά στον θεσμό.