Παράσχος: Θα παλέψουμε μέχρι τέλος για τα πλέι οφ

Ο Λεβαδειακός ηττήθηκε στην Τρίπολη με 1-0 από τον Αστέρα, ωστόσο ο Γιώργος Παράσχος δεν χάνει την αισιοδοξία του και τονίζει πως η ομάδα της Βοιωτίας θα προσπαθήσει μέχρι τέλους να εξασφαλίσει μία θέση στα πλέι οφΟ τεχνικός του Λεβαδειακού μίλησε με κολακευτικά λόγια για τον Αστέρα, στάθηκε στην ευκαιρία, που έχασε ο Γεωργίου στο 86' και επεσήμανε πως η ομάδα του θα παλέψει μέχρι τέλους για τα τα πλέι οφ έχοντας ως όπλο την έδρα του. "Δυστυχώς σήμερα δεν καταφέραμε να πάρουμε τον βαθμό της ισοπαλίας τα τελευταία λεπτά. Ειδικότερα σταθήκαμε πολύ καλά απέναντι σε ένα αντίπαλο
που είναι στην έδρα του πολύ δυνατός  και βρίσκεται στην δεύτερη θέση.Στο πρώτο μέρος είχαμε μια ευκαιρία για να μπορέσουμε και εμείς να προηγηθούμε αν και είχαμε υπέρ μας τον αέρα. Βέβαια δεν μπήκε εκεί το γκολ και εκεί έχουμε πρόβλημα στο σκοράρισμα.Από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο μας πίεσε ο Αστέρας, είχε την υπεροχή, έκανε 1-2 κλασικές ευκαιρίες, αλλά εμείς σε μια φάση με τον Γεωργίου θα μπορούσαμε να ήμασταν ο σημερινός νικητής του παιχνιδιού. Εύχομαι καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στον Αστέρα", τόνισε αρχικά ο τεχνικός του Λεβαδειακού.Για τους στόχους των Βοιωτών, ξεκαθάρισε: "Θα συνεχίσουμε για τα play off. Αν αξιοποιήσουμε την έδρα μας, ίσως φτάσουμε στην πέμπτη θέση".