Κερδισμένος ο Αχαρναϊκός

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι του 1ου ομίλου της Football League 2, ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και τον Αστέρα Μαγούλας. Με το ίδιο σκορ έληξε και η σημαντική αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον Πανηλειακό. Κερδισμένος της αγωνιστικής ο Αχαρναϊκός, ο οποίος έπιασε τον Παναιγιάλειο στην κορυφή, με την εκτός έδρας νίκη του επί του Ρούβα.Ο Αχαρναϊκός επικράτησε με 2-1 του Ρούβα στην Κρήτη
και έφτασε τους 26 βαθμούς, όσους έχει δηλαδή και ο Παναιγιάλειος, ο οποίος έμεινε στο 1-1 με τον Αστέρα Μαγούλας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42` με τον Δημητριάδη, αλλά ο Σκαρτσίλας στο 50` έσωσε το βαθμό για τους γηπεδούχους.Εξαιρετικό ενδιαφέρον είχε φυσικά και το ντέρμπι ανάμεσα σε Καλαματά και Πανηλειακό, στο οποίο οι πυργιώτες προηγήθηκαν με γκολ του Βλάχόπουλου από το 34ο λεπτό, αλλά η Καλαμάτα κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΣάββατο 23/2Χανιά - Προοδευτική  1-1 Κυριακή 24/2 Ρούβας - Αχαρναϊκός 1-2Καλαμάτα - Πανηλειακός 1-1Παναιγιάλειος - Αστέρας Μαγούλας 1-1Φωστήρας - ΑΟ Γλυφάδα 2-1Κόρινθος - Εθνικός Αστέρας  3-0