Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το 14ο Κύπελλο της ιστορίας του, επικρατώντας με 10-8 του Πανιωνίου στην Κάλυμνο

17:32 4/6/2011 - Πηγή: Sport.gr
Το 14ο Κύπελλο της ιστορίας του κατέκτησε ο Ολυμπιακός, που συνέχισε την παράδοση κόντρα στον Πανιώνιο, επικρατώντας της ομάδας της Νέας Σμύρνης για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό του F4, αυτή τη φορά με 10-8 στην Κάλυμνο. Το πρώτο οκτάλεπτο του τελικού ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη με τους νεοσμυρνιώτες να παίρνουν το προβάδισμα με 2-1 με γκολ του Μάζη από την περιφέρεια,
όμως οι ερυθρόλευκοι γύρισαν το σκορ και με γκολ του Φουντούλη από την περιφέρεια προηγήθηκαν 3-2.Ο Δελακάς έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στον Ολυμπιακό με την έναρξη του δεύτερου οκταλέπτου (4-2), ο Μάζης μείωσε με πέναλτι σε 4-3, όμως αυτή ήταν η τελευταία φορά που ο Πανιώνιος βρέθηκε με ένα γκολ πίσω.Ο Ντόσκας στον παίκτη παραπάνω έγραψε το 5-3 του πρώτου ημιχρόνου και ο Δελακάς, με την έναρξη του τρίτου οκταλέπτου, έκανε το 6-3, δίνοντας ένα ασφαλές προβάδισμα στον Ολυμπιακό.Οι ερυθρόλευκοι διατήρησαν αυτό το προβάδισμα μέχρι τα τελευταία λεπτά του τέταρτου οκταλέπτου (10-6), όταν ο Πανιώνιος εξαπέλυσε την τελική του αντεπίθεση, καταφέρνοντας όμως μόνο να μειώσει το σκορ στο τελικό 10-8.