Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Πρόκομ με 86-70 και πέρασε στο Final Four του Παρισιού

23:05 1/4/2010 - Πηγή: Sport.gr

Η κάμερα της Πρόκομ στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού δεν έκανε καλά τη δουλειά της, καθώς οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν άνετα των πολωνών με 86-70 για τον τέταρτο προημιτελικό εκτός έδρας και προκρίθηκαν στο Final 4 της Ευρωλίκα στο Παρίσι (7 και 9 Μαΐου) με συνολικό σκορ 3-1. Το σύνολο του Παναγιώτη Γιαννάκη θα δώσει για δεύτερη συνεχόμενη φορά το παρών στις τέσσερις κορυφαίες ομάδες της γηραιάς ηπείρου, και 6η στην ιστορία του, ευελπιστώντας ότι αυτή τη φορά θα γυρίσει με το τρόπαιο αγκαλιά! Πλέον περιμένει

να μάθει ποια θα είναι η αντίπαλος του στον ημιτελικό από το ζευγάρι της Παρτιζάν Βελιγραδίου με την Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Ζαλάδα για ένα λεπτό!Ο Ολυμπιακός μπήκε μουδιασμένα στην Χάλα Ολίβια και φάνηκε να παραπατά στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Αντίθετα ο Λόγκαν έδειχνε ζεστός από το προηγούμενο νικηφόρο παιχνίδι για την ομάδα του και την οδήγησε γρήγορά-γρήγορα σε ένα σημαντικό προβάδισμα 7 πόντων (7-0,1’).