Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολοα του Ικαρου με 86-64, αλλά δεν ικανοποιήσε με την απόδοση του

Ο Ολυμπιακός παίζοντας εξαιρετικά στο πρώτο και το τελευταίο δεκάλεπτο δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Ικαρο Καλλιθέας με 86-64 στο άδειο λόγω τιμωρίας ΣΕΦ. Με κορυφαίους τους Νίλσεν, Μπουρούση και Τεόντοσιτς οι ερυθρόλευκοι ζέσταναν τη μηχανή τους εν όψει του δύσκολου εκτός έδρας αγώνα με τη Ρόμα για την Ευρωλίγκα την Τετάρτη (17/11), αν και ήταν και πάλι ασταθείς στην απόδοση τους. Το δεκάλεπτο του Μίλος
Αφού χρειάστηκαν
πέντε λεπτά ο Ολυμπιακός μπήκε σε κλίμα αγώνα και αποκατέστησε την τάξη. Ο Ικαρος είχε προλάβει να προηγηθεί δις με 4-2 και 6-4, όμως η συνέχεια ήταν καθαρά ερυθρόλευκη. Το ζεστό χέρι του Μίλος Τεόντοσιτς έφερε ορισμένους εύκολους πόντους στους γηπεδούχους , που χωρίς να ιδρώσουν ιδιαίτερα έφεραν το ματς στα μέτρα τους και πήραν μία καλή διαφορά με το τέλος της περιόδου (25-14).Τον κράτησε ζωντανό
Ο Ολυμπιακός αν και είχε την ευκαιρία δεν τελείωσε μία ώρα αρχύτερα το ματς και άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Ικαρο. Ετσι, το 37-19 το οποίο διαμορφώθηκε από