Ο Ολυμπιακός έχασε ακόμα ένα εκτός έδρας ματς, αλλά έχει λόγους να κοιτάει το μέλλον με αισιοδοξία

Λίγα είναι τα πράγματα που κρατούν στον Ολυμπιακό μετά την νέα ήττα σε εκτός έδρας ματς της Ευρωλίγκα, αυτή τη φορά από την Ουνικάχα Μάλαγα. Φυσικά είναι άλλα τόσα και περισσότερα αυτά τα οποία είδε ο Ντούσαν Ιβκοβιτς στην Ανδαλουσία και που θέλει επιτέλους να εξαλειφθούν, όμως ορισμένα εκ των στοιχείων που είχαν οι ερυθρόλευκοι στο παιχνίδι τους είναι τέτοια που προκαλούν
αισιοδοξία στο λιμάνι. Εχουμε και λέμε λοιπόν: 1)Ανατροπή
Ο Ολυμπιακός ήταν τραγικός για περίπου 30 λεπτά, μέχρι που δια μαγείας ξύπνησε και με ένα απίστευτο σερί 21-2 από το -17 πήρε το προβάδισμα και διεκδίκησε στο τέλος τη νίκη. Τελικά δεν τα κατάφερε, αλλά όπως και αν έχει το να μπορείς να επιστέψεις από μία τόσο μεγάλη διαφορά απαιτεί ικανότητα και χαρακτήρα.2)Τη σταμάτησε όταν... τρελαίνεται
Ο Ντούσαν Ιβκοβιτς μετά το τέλος του αγώνα, τον χαρακτήρισε περίεργο και αυτό διότι ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος στο τέταρτο δεκάλεπτο, στο οποίο κατά κανόνα η Μάλαγα… αφηνιάζει! Με αυτό τον τρόπο έδειξε πως αν