Ο Ντέμπσεϊ έβαλε... φρένο στη Γιουνάιτεντ!

Επειτα από πέντε συνεχόμενες νίκες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ... σκόνταψε στην έδρα της Τότεναμ, η οποία με γκολ του Ντέμπσεϊ στο 93`... έκλεψε το βαθμό της ισοπαλίας!Η Γιουνάιτεντ μπήκε καλύτερα στο ματς και με ένα ακόμη γκολ του Ρόμπιν Φαν Πέρσι μπήκε μπροστά στο σκορ, στο 25ο λεπτό.Η Τότεναμ έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, αλλά η Γιουνάιτεντ έδειχνε
να αντέχει στην πίεση και πράγματι κράτησε το υπέρ της σκορ, μέχρι τις καθυστερήσεις.Στην εκπνοή του ματς, όμως, ένα κακό διώξιμο του ΝτεΧέα στοίχισε στην ομάδα του σερ Αλεξ Φέργκιουσον, καθώς ο Ντέμπσεϊ δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και ισοφάρισε σε 1-1 στο 93`.Το αποτέλεσμα αυτό υποδέχθηκε, ασφαλώς, με χαμόγελα η Σίτι, η οποία νίκησε το Σάββατο (19/1) τη Φούλαμ και πλέον βρίσκεται πέντε βαθμούς πίσω από τη Γιουνάιτεντ.Οσο για την Τότεναμ είναι τέταρτη με 41 βαθμούς και την ακολουθεί με 37 η Εβερτον, η οποία παίζει τη Δευτέρα (21/1) με τη Σαουθάμπτον.Αναλυτικά:Σάββατο (19/1)Λίβερπουλ - Νόριτς Σίτι 5-0 (26` Χέντερσον, 36` Σουάρεζ, 59` Στάριτζ, 66` Τζέραρντ, 74` Τζόνσον αυτ.)Γουίγκαν - Σάντερλαντ 2-3 (4` Βόχαν αυτ., 79` Ενρίκεζ - 17` Γκάρντνερ, 20`,42` Φλέτσερ)Γουέστ Χαμ - ΚΠΡ 1-1 (68` Κόουλ - 14` Ρεμί)Σουόνσι Σίτι - Στόουκ Σίτι 3-1 (49` Ντέιβις, 57`, 80` Ντε Γκούζμαν - 91' Οουεν)Νιούκαστλ - Ρέντινγκ 1-2 (35` Καμπαγιέ - 71`, 77` Λε Φοντρέ)Μάντσεστερ Σ. - Φούλαμ 2-0 (2`,69` Σίλβα)19:30GR Γουέστ Μπρομ - Αστον Βίλα 2-2 (49` Μπρουντ, 83` Οντεμβίγκιε - 12` Μπεντέκε, 31` Αγκμπονλαχόρ)Κυριακή (20/1)Τσέλσι - Αρσεναλ 2-1 (6` Μάτα, 16` Λάμπαρντ - 58` Γουόλκοτ)Τότεναμ - Μάντσεστερ Γ.  1-1 (93` Ντέμπσεϊ  - 25` Φαν Πέρσι)Δευτέρα (21/1)22:00 Σαουθάμπτον - Εβερτον