Νικήτρια στον εμφύλιο η Φενέρ, 78-72 την Μπεσίκτας

Την δεύτερη νίκη της στο Top 16 πέτυχε η Φενερμπαχτσέ Ούλκερ, που επικράτησε με 78-72 της Μπεσίκτας εντός έδρας, στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής.Ο Λούκα Νταλμόντε άσκησε χρέη πρώτου προπονητή για την Φενέρ, λόγω ασθένειας του Σιμόνε Πιανιτζιάνι και είδε τον Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς (25 π.) να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση και να οδηγεί την ομάδα του στην νίκη. Ο Νταμίρ Μάρκοτα σημείωσε 15 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ της Μπεσίκτας. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν σκορ δεύτερης περιόδου 27-13 και πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά 10 πόντων (42-32).Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων στο τρίτο δεκάλεπτο, η Μπεσίκτας κράτησε το προβάδισμα και πήγε στην τέταρτη περίοδο με +7 (55-48).Ωστόσο, η Φενέρ βελτίωσε την απόδοση της στο τελευταίο δεκάλεπτο και με σκορ δεκαλέπτου 30-17 έκανε την ανατροπή και πήρε την νίκη με το τελικό 78-72.Τα δεκάλεπτα: 19-15, 13-27, 16-13, 30-17.