Νίκη ο ΠΑΣ με σούπερ δίδυμο Τσάβες - Ιλιτς!

Με τους Τσάβες και Ιλιτς να κάνουν... όργια, ο ΠΑΣ νίκησε 2-0 τον Απόλλωνα στους Ζωσιμάδες για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League. Στους 4 βαθμούς οι Γιαννιώτες.Τσάβες και Ιλιτς ήταν οι σκόρερ των νικητών, ξεσηκώνοντας το κοινό του ΠΑΣ -και όχι μόνο στις φάσεις που... κουνήθηκαν τα αντίπαλα δίχτυα. Οι δύο παίκτες βρίσκονταν με... κλειστά
τα μάτια, δείχνοντας ότι φέτος θα είναι οι ηγέτες της ομάδας των Ιωαννίνων.Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στη διάρκεια του πρώτου μέρους και το εξαργύρωσαν με τον Τσάβες -αφού πρώτο ο ίδιος παίκτης είχε... προειδοποιήσει στο 20ό λεπτό- στο 23'. Ο άσος του ΠΑΣ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Τζόρβα με εκπληκτικό σουτ.Στο 43' ο Τσάβες από εκτελεστής έγινε δημιουργός, "σερβίροντας" στον Ιλιτς την μπάλα για το 2-0.Ο Απόλλων, που είχε στο πλευρό του περίπου 30 φίλους του, ανέβηκε στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά τον ΠΑΣ, που έφτασε σε μια πολύτιμη όσο και δίκαια νίκη.