Νέα ήττα οι Χιτ, επιτέλους νίκη για Μάβερικς

Οι Χιτ συνεχίζουν να προβληματίζουν μακριά από το Μαϊάμι και γνώρισαν την όγδοη ήττα τους σε συνολικά 12 αγώνες.Αυτή τη φορά οι πρωταθλητές έπεσαν θύματα των Μπλέιζερς και συγκεκριμένα του Γουέσλεϊ Μάθιους, ο οποίος τους... εκτέλεσε με τρίποντο, 26 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος.Οι Χιτ αν και ήταν μπροστά στο σκορ με 11 πόντους, οκτώ λεπτά πριν από το φινάλε, δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και ηττήθηκαν με 90-92.Νίκη ψυχολογίας για τους Μάβερικς, οι οποίοι έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες επικράτησαν με 117-112 των Κινγκς, στην παράταση.
Οι Ο Τζέι Μέιο και Βινς Κάρτερ με 24 και 23 πόντους αντίστοιχα ηγήθηκαν της ομάδας του Ντάλας, ενώ ο Νοβίτσκι σημείωσε 17.Τέλος, οι Πέισερς σημείωσαν την ένατη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη τους, καθώς επικράτησαν με 81-76 των Νικς, που αγωνίστηκαν χωρίς τον Καρμέλο Αντονι.ΑναλυτικάΠόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς-Μαϊάμι Χιτ 92-90 Μπατούμ 28, Όλντριτζ 20 (15 ριμπ.), Μάθιους 18 - Μπος 29, Ουέιντ 18, Τζέιμς 15 (10 ριμπ., 9 ασίστ)Ιντιάνα Πέισερς-Νιου Γιορκ Νικς 81-76 Τζορτζ 24 (11 ριμπ.), Μαϊνμί 13, Στίβενσον 9 - Σμιθ 25, Τσάντλερ 12 (15 ριμπ.), Στούντεμαϊρ 9Σακραμέντο Κινγκς-Ντάλας Μάβερικς 112-117 (κ.α. 101-101) Κάζινς 29, Έβανς 20, Τόμας 18, Γκαρσία 13 - Μέιο 24, Κάρτερ 23, Μάριον 19 (10 ριμπ.), Νοβίτσκι 1