"Μήτσο, τι έχεις πάθει σήμερα;"

23:18 9/6/2013 - Πηγή: Sport.gr
Πολλά παράπονα από τις αποφάσεις των διαιτητών στο δεύτερο ημίχρονο του τελικού με τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ έχει ο Ολυμπιακός, ο οποίος καταγγέλλει τον έναν εκ των διαιτητών, Παναγιώτη Αναστόπουλο.Συγκεκριμένα προσάπτει στον Αναστόπουλο μια... ανησυχία, που αποθανάτισε και ο τηλεοπτικός φακός. Ο εν λόγω ρέφερι απευθυνόμενος στον Δημήτρη Διαμαντίδη, φέρεται να του λέει στο 24':40 του αγώνα "Μήτσο, τι έχεις πάθει σήμερα;".Παράλληλα, φωνάζουν για το καλάθι του Χάινς που δεν μέτρησε (ως εκπρόθεσμο), ενώ το σκορ ήταν 58-50, αλλά και για φάουλ που δεν δόθηκαν στον Βασίλη Σπανούλη, όσο το ματς ακόμα "παιζόταν".Οσον αφορά την καθυστερημένη είσοδο της διαιτητικής τριάδας με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, το ρεπορτάζ αναφέρει ότι ο κομισάριος του αγώνα, Καρούσης, δέχθηκε επίθεση, αλλά παραμένει αδιευκρίνιστο από ποιους.Το τρίτο ημίχρονο αναμένεται μεγάλο