Με γκολ του Ρόζενταλ στο 89`, η Φράιμπουργκ επικράτησε 1-0 της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης

Το γκολ του Γιαν Ρόζενταλ στο 89ο λεπτό χάρισε τη νίκη στη Φράιμπουργκ επί της Αϊντραχτ στη Φρανκφούρτη για την 4η αγωνιστική και την έφερε στην 1η θέση με εννέα βαθμούς, έχοντας όμως ένα παιχνίδι λιγότερο.

Γιώργος Τζαβέλας και Φάνης Γκέκας ξεκίνησαν βασικοί για ακόμα ένα παιχνίδι της Αϊντραχτ και αγωνίστηκαν σε όλη τη διάρκεια, αλλά δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν όσο θα ήθελαν την ομάδα τους, ενώ ο Γιάννης Αμανατίδης παραμένει εκτός λόγω ενός τραυματισμού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Νικόλοφ. Δεν μπορούσαν όμως να μετατρέψουν σε γκολ τις φάσεις, καθώς τους έλειπε η τελική προσπάθεια.

Και ενώ το 0-0 έδειχνε να είναι το τελικό αποτέλεσμα, στο 89ο λεπτό ο Νίκου τροφοδότησε τον Ρόζενταλ και εκείνος με ένα δυνατό δεξί σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 1-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:Παρασκευή (17