Με γκολ στο 90` η Μπόλονια επικράτησε της Παλέρμο με 1-0

Με γκολ στο 90` η Μπολόνια πήρε μεγάλη νίκη στη έδρα της επί της Παλέρμο με 1-0. Ο Βαγγέλης Μόρας ξεκίνησε βασικός, στην ενδεκάδα της Μπολόνια, αντικαταστάθηκε όμως στο 31` με τον Εσποζίτο, λόγω κάποιων ενοχλήσεων. Χωρίς την μεγάλη φάση το πρώτο ημίχρονο, με τις 2 ομάδες να παίζουν παιχνίδι κέντρου. Ωστόσο, τις σημαντικές ευκαιρίες είχε η Παλέρμο με τους Παστόρε και Αλντέκοβιτς για να ανοίξει το σκορ, αλλά ο τερματοφύλακας της Μπολόνια,Βιβιάνο, αποδείχθηκε… σωτήρας.Στην
επανάληψη, η δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία και η αποβολή του στο 57`, άλλαξε την ισορροπία του αγώνα με τους γηπεδούχους να αποκτάνε πλέον το πάνω χέρι. Ντι Βάιο και Παπόνι χάνουν σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Τελικά, η μεγάλη νίκη ήρθε στο 90` με γκολ του Παπόνι, χαρίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του. Αναλυτικά το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 26ης αγωνιστικής:Σάββατο (19/02)
Μπολόνια - Παλέρμο 1-0 (89` Παπόνι)
21:45GR Ιντερ - ΚάλιαριΚυριακή (20/02)