Στο 0-0 κόλλησε με την ΑΕΛ η ΑΕΚ στο ΓΣΖ

Σημαντικό έδαφος στο κυνήγι της 2ης θέσης έχασε η ΑΕΚ, που έμεινε στο 0-0 με την ΑΕΛ στο ΓΣΖ, ενώ ο Ολυμπιακός Λευκωσίας πανηγύρισε την πρώτη του νίκη ύστερα από τρεις αγωνιστικές, 1-0 τον Εθνικό Αχνας. Κόλλησαν στο μηδέν
Στο ΓΣΖ,
ΑΕΚ και ΑΕΛ κόλλησαν στο μηδέν, με την ομάδα της Λεμεσού να παίρνει τον πρώτο της βαθμό υπό την τεχνική ηγεσία του Ρεϊμόν Ατεφέλντ.Ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να περιορίζονται σε παιχνίδι κέντρου και να δημιουργούν λίγες ευκαιρίες. Στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε με τις δύο πλευρές να δείχνουν περισσότερη διάθεση, αλλά να μην μπορούν να φτάσουν στο γκολΑΕΚ είχε την μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία με τον Πρίσο να σημαδεύει το δοκάρι στο 53`, αλλά το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.Με τον Ζοάο Πάολο να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 70ο λεπτό, ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα από το Δασάκι, επικρατώντας με 1-0 του Εθνικού Αχνας. Με το τρίποντο αυτό η ομάδα της Λευκωσίας έφτασε τους 29 βαθμούς και σκαρφάλω