Με 3-2 επικράτησε της Τζένοα η Ιντερ και προκρίθηκε στους 8 του Coppa Italia

Πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, η Ιντερ επιβλήθηκε με 3-2 της Τζένοα στο Τζουζέπε Μεάτσα και εξασφάλισε το εισιτήριο για τους 8 του Κυπέλλου Ιταλίας. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Σάμουελ Ετό, που πέτυχε δύο από τα τρία τέρματα των νερατζούρι. Ο καμερουνέζος άσος μπήκε ιδιαίτερα ορεξάτος στον αγωνιστικό χώρο και στο 15ο λεπτό νίκησε στον Σκάρπι και έγραψε το 1-0. Η ομάδα του Λεονάρντο είχε τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας στα λεπτά που ακολούθησαν και
στο 43ο λεπτό ο Ετό με δεύτερο προσωπικό τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0.Η Τζένοα κατάφερε να μπει και πάλι στο παιχνίδι στο 54` όταν ο Ρανόκια ανέτρεψε τον Ρούντολφ και ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κάρτζα.Η απάντηση της Ιντερ ήταν άμεση με τον Μαριγκά να πετυχαίνει το 3-1 με κεφαλιά και να κλειδώνει ουσιαστική την πρόκριση για την ομάδα του. Η διαφορά των τερμάτων έκανε τους νερατζούρι να χαλαρώσουν στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα να δεχθούν και δεύτερο γκολ, με τον Σκούλι, αλλά