Με 2-1 νίκησε η Εβερτον την Φούλαμ

Με 2-1 επικράτησε η Εβερτον της Φούλαμ, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Premier League. Τα ζαχαρωτά βρίσκονται πλέον στην 7η θέση με 40 βαθμούς και μπορούν να ελπίζουν σε ευρωπαϊκή έξοδο για την νέα σεζόν. Χωρίς πολλές φάσεις το πρώτο ημίχρονο, με την Εβερτον, ωστόσο, να έχει το πάνω χέρι στο ματς. Συγκεκριμένα στο 11` τα ζαχαρωτά με τον Μπέινς είχαν μια σημαντική ευκαιρία
να προηγηθούν στο σκορ, ενώ και ο Σαχά στο 24` θα δει το σουτ να καταλήγει λίγα εκατοστά άουτ. Την λύση θα δώσει ο Κόλμαν στο 36` με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Οσμαν.Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Σαχά θα κάνει ότι δεν έκανε στο πρώτο ημίχρονο και θα διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του, με πολύ όμορφο σουτ εντός περιοχής στο 49`. Ωστόσο, στο 62` ο Ντέμπσεϊ μείωσε για την Φούλαμ, μετά από ασίστ του Ζαμορά. Από εκείνο το σημείο και μετά η εικόνα παρέμεινε ίδια, η Εβερτον κλείστηκε πίσω με σκοπό να διασφαλίσει το 2-1 και η Φούλαμ δεν κατάφερε να απειλήσει ουδέποτε.