Με 2-1 επικράτησε της Νόρντζελαντ η αντίπαλος του Παναθηναϊκού, Κοπεγχάγη

Αήττητη για 17η αγωνιστική έμεινε η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Champions League, Κοπεγχάγη, που επικράτησε με 2-1 της Νόρντζελαντ, και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του Πρωταθλήματος Δανίας. Η αντίπαλος των πρασίνων καθάρισε το παιχνίδι σε διάστημα δύο λεπτών. Στο 30` ο Κλοντεμίρ άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά αργότερα ο Σαντίν έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 1-2 με τον Γκούτκιαερ στο 75ο λεπτό.Με το τρίποντο αυτό η Κοπεγχάγη έφτασε τους 45 βαθμούς ύστερα από 17 αγωνιστικές, με την διαφορά της από την 2η Μίτιλαντ, που έχει όμως ένα παιχνίδι λιγότερο, να ανέρχεται σε 19 ολόκληρους βαθμούς.Η σύνθεση της Κοπεγχάγης: Βίλαντ, Ποσπέχ, Ζάνκα, Αντονσον, Βεντ, Μπολάνιος (74` Γκόνκερ), Κλοντεμίρ, Κβιστ (64` Κρίστενσεν), Βίνγκααρντ (64` Ντελανέι), Σαντίν (58`), Εντόι