Λουίς Γκαρσία: Βρίσκω τον εαυτό μου!

Ηταν ο κορυφαίος, μαζί με τον Τζιμπρίλ Σισέ, στη νίκη-ανατροπή του Παναθηναϊκού επί του Ηρακλή. Ο λόγος για τον Λουίς Γκαρσία, ο οποίος τόνισε ότι σιγά-σιγά βρίσκει τον εαυτό του. -Λουίς στο ματς με τον Ηρακλή έκανες ίσως την καλύτερή σου εμφάνιση με τη φανέλα του Παναθηναϊκού...«Ναι
συμφωνώ. Οι προηγούμενες εμφανίσεις μου ίσως να μην ήταν και τόσο καλές, αλλά σιγά-σιγά βρίσκω τον εαυτό μου. Και η ομάδα όμως μετά το κακό της ξεκίνημα στον αγώνα, άρχισε να πιέζει ψηλά και σωστά, άρχισε να παίζει καλά και στο τέλος το αποτέλεσμα ήταν πάρα πολύ καλό».
-Τι έφταιξε και είχατε πάλι αυτό το μικρό μπλακ-αουτ που έβαλε τον Ηρακλή μπροστά στο σκορ με 2-0;«Οντας για 10-15 λεπτά πάθαμε ένα μπλακ-άουτ. Κάναμε λάθη που μας κόστισαν τα δύο γκολ, όμως μετά η ομάδα “ξύπνησε” και άρχισε να παίζει πολύ καλύτερα. Είμαστε πολύ τυχεροί που καταφέραμε να ισοφαρίσουμε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Αυτό μας έδωσε την ηρεμία να μπούμε πιο σωστά στο β’ μέρος και να πάρουμε το παιχνίδι».