Με 2-0 επικράτησε της Χέρκουλες η Βαλένθια στο ματς που ολοκλήρωσε την 22η αγωνιστική

00:26 7/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύθηκε την ήττα της Βιγιαρεάλ από την Λεβάντε η Βαλένθια, που επικράτησε με 2-0 της Χέρκουλες, και μείωσε στον έναν βαθμό την διαφορά της από το κίτρινο υποβρύχιο, ελπίζοντας ξανά για την κατάκτηση της 3ης θέσης της Primera Division. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι από τα πρώτα λεπτά και πήραν τα ηνία του αγώνα στα χέρια τους. Ο Τοπάλ θα μπορούσε να είχε
ανοίξει το σκορ για τις νυχτερίδες στο 39ο λεπτό, αλλά το δοκάρι του χάλασε τα σχέδια.Ο Αντούριθ τέσσερα λεπτά αργότερα στάθηκε πιο τυχερός, πλάσαρε τον Καλαταγιούδ και έγραψε το 1-0.Η ομάδα του Ουνάι Εμερι κλείδωσε το τρίποντο λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό, με τον Τίνο Κόστα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να διαμορφώνει το 2-0Χέρκουλες έδειξε κάποια σημάδια βελτίωσης στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάτι περισσότερο και έφυγε με άδεια χέρια από το Μεστάγια.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 22ης αγωνιστικής: