Κατσικάς: Ανακτώ την αυτοπεποίθησή μου

Ψυχολογική ώθηση προσφέρει στον Γιώργο Κατσικά το γκολ, που πέτυχε κόντρα στον Λεβαδειακό, όπως ο ίδιος δήλωσε μετά το νικηφόρο 3-0Συγκεκριμένα είπε στη NOVA: "Μία ήταν η ομάδα που ξεχώριζε σήμερα και χωρίς υπερβολές. Ευτυχίσαμε να πετύχουμε ένα γκολ στα πρώτα λεπτά και έτσι έγινε πιο εύκολο το έργο μας. Στο δεύτερο ημίχρονο πετύχαμε άλλα δύο γκολ και φύγαμε νικητές. Ισως να είναι η κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια, αλλά με τη ροή του αγώνα γινόμασταν ολοένα και καλύτεροι γι αυτό και φύγαμε με τη νίκη. Μετά από τη μεγάλη αποχή, αυτό το γκολ και γενικά η συμμετοχή μου με κάνει να ανακτώ λίγο την αυτοπεποίθηση μου, καθώς μη παίζοντας στα ματς ο ποδοσφαιριστής είναι κάπως αναστατωμένος. Είμαι χαρούμενος που πέτυχα το γκολ και ελπίζω να υπάρχει και συνέχεια".