Καντεμίρ: Μεγάλη διαφορά στα λάθη

Ο προπονητής της Μπεσίκτας, Αχμέτ Καντεμίρ, απέδωσε την ήττα της ομάδας του από τον Πανιώνιο στη μεγάλη διαφορά λαθών (19-6) που είχαν μεταξύ τους οι δύο ομάδες."Συγχαρητήρια στον Πανιώνιο, εμείς θέλαμε να εξασφαλίσουμε την πρώτη θέση του ομίλου με νίκη. Βγήκαμε από το πλάνο μας κατά την διάρκεια του αγώνα. Είχαμε προβλήματα στην οργάνωση του παιχνιδιού, γιατί τα δύο βασικά μας γκαρντ φορτώθηκαν με φάουλ από νωρίς. Εκεί οφείλονται τα πολλά λάθη που κάναμε. Η διαφορά των 13 λαθών (19-6) μεταξύ των δύο ομάδων είναι εις βάρος μας και πολύ μεγάλη.
Με την άμυνα μας καταφέραμε να επανέλθουμε στο παιχνίδι και στα τελευταία τρία λεπτά του ματς είχαμε να πάρουμε μια απόφαση.Η να διεκδικήσουμε την νίκη ή να διατηρήσουμε την διαφορά, κάτι που καταφέραμε και είναι σημαντικό για μας. Θέλαμε να νικήσουμε, αλλά γνωρίζοντας απόψε την ήττα με διαφορά μικρότερη των 14 πόντων και νικώντας στον τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου στην έδρα μας κόντρα στην Ραντνίτσκι, βγαίνουμε πρώτοι στον όμιλο, κάτι πολύ σημαντικό για μας.Να προσθέσω ότι η διαιτησία δεν ήταν ισορροπημένη και ήταν ανεκτική στο σκληρό παιχνίδι του Πανιώνιου στην τέταρτη περίοδο. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο Πανιώνιος δεν ήταν καλύτερος και δεν άξιζε την νίκη, γι’ αυτό και τον συγχαίρω", είπε ο προπονητής της Μπεσίκτας.Από την πλευρά των παικτών, ο Κανέρ Τοπάλογλου είπε: "Θα μπορούσαμε με νίκη σήμερα να εξασφαλίσουμε την πρώτη θέση του ομίλου, αλλά δεν τα καταφέραμε.Ο Πανιώνιος ξεκίνησε πολύ δυνατά, εμείς ανταποκριθήκαμε στο δυναμικό παιχνίδι του στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά κάναμε πολλά λάθη. Εχουμε ακόμη στα χέρια μας την πρώτη θέση του ομίλου".