Ισόπαλοι, 2-2, Παπαδόπουλος και Μαλεζάς!

Iσόπαλες με 2-2 αναδείχθηκαν οι Σάλκε του Κυριάκου Παπαδόπουλου με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ του Στέλιου Μαλεζά, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Bundesliga.Η Σάλκε ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς και άνοιξε το σκορ, μόλις στο 13ο λεπτό, απέναντι στη Φορτούνα, η οποία δεν είχε δεχθεί γκολ στις 5 πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.Η ομάδα του Ντίσελντορφ δέχθηκε γκολ έπειτα από 463 λεπτά και σα να μην έφτανε αυτό, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 20` με τον Μάτιπ να κάνει το 2-0 για τη Σάλκε.Η Φορτούνα ξαναμπήκε, πάντως, στο ματς στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς μείωσε με τον Σαχίν στο 47`.Στη συνέχεια, η Σάλκε έχασε τρεις πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να κάνει το 3-1, ωστόσο, δεν τα κατάφερε και το... πλήρωσε.Με δράστη και πάλι τον Σαχίν, η Φορτούνα ισοφάρισε στο 77` και έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας, σε ένα ματς που, όπως κύλησε φαινόταν χαμένο...