Ισόπαλοι 2-2 αναδείχτηκαν Ατρόμητος και Ολυμπιακός Βόλου για την έκτη αγωνιστική

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχτηκαν Ατρόμητος και Ολυμπιακός Βόλου στο γήπεδο του Περιστερίου, για την έκτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Μέτριο ως κακό το πρώτο ημίχρονο, όλα τα λεφτά το δεύτερο, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν γκολ και θέαμα στον κόσμο που παρακολούθησε την αναμέτρηση. Χωρίς νίκη απέναντι στους βολιώτες, παρέμειναν οι γηπεδούχοι. Ντεμπούτο με γκολ για τον Ντολεζάι, από πλευράς Βόλου.

Το πρώτο ημίχρονο δεν επεφύλασσε

ιδιαίτερες συγκινήσεις για τους φίλους των δύο ομάδων αλλά και τους πρωταγωνιστές εντός αγωνιστικού χώρου, με τον Ατρόμητο να έχει μια μικρή υπεροχή στην κατοχή, αλλά τον Ολυμπιακό να φτάνει πιο εύκολα σε τελική προσπάθεια. Στο 31ο λεπτό μάλιστα, ο Ουμπίντες βρέθηκε σε καλό σημείο από θέση πλάγια αριστερά, αλλά ο Σάντκβιστ δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει το αδύναμο πλασέ του.

Μία φάση, ένα γκολΟσο περνούσε η ώρα, το 0-0 έμοιαζε... αναγκαίο κακό μιας και οι πιο αξιόλογες φάσεις του πρώτο μισού της αναμέτρησης, ήταν οι δύο περιπτώσεις που οι γη