Τα συμπεράσματα για τον Παναθηναϊκό από το ματς με τον ΠΑΟΚ

Με επιτυχία στέφθηκε η αρχή του αγωνιστικού... Γολγοθά (αγώνες κάθε τρεις μέρες σε πρωτάθλημα, Champions League και κύπελλο) για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος επικράτησε πιο εύκολα απ' ό,τι δείχνει το τελικό 1-0 του ΠΑΟΚ στο... παγωμένο και άδειο, λόγω τιμωρίας, ΟΑΚΑ. Το τριφύλλι, λίγο πριν τις δύσκολες μάχες του σε Ελλάδα

και Ευρώπη δείχνει να ανεβάζει στροφές, συνεχίζοντας την αντεπίθεση που ξεκίνησε από το ματς με τον Εργοτέλη στην Κρήτη, πριν από δύο εβδομάδες.

To καλύτερο φετινό 30λεπτοΑς καταγράψουμε, λοιπόν, τι είδαμε από τον νταμπλούχο Ελλάδας στο ντέρμπι του Σαββάτου (16/10) κόντρα στον Δικέφαλο του Βορρά. Πρώτα απ' όλα, είδαμε τον Παναθηναϊκό να πραγματοποιεί το καλύτερό πρώτο του ημίχρονο μέχρι στιγμής στην σεζόν και ιδιαίτερα το αρχικό 30λεπτο ήταν... φωτιά και λάβρα! Οι πράσινοι έβγαλαν αυτοματισμούς μέσα στο γήπεδο, δουλεμένες φάσεις, που κατέληξαν σε μεγάλες ευκαιρίες στην περιοχή του ΠΑΟΚ, με τον Κρέσιτς να αναδεικνύεται σε... ήρωας για την ομάδα της Θεσσαλον