Η Ομόνοια επικράτησε με 4-0 της Αλκής για την 3η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος

Εύκολο απόγευμα πέρασε στο Αντώνης Παπαδόπουλος η Ομόνοια, που επιβλήθηκε με 4-0 της Αλκής στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος και σκαρφάλωσε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας όμως ένα παιχνίδι περισσότερο.

Οι παίκτες του Τάκη Λεμονή μπήκαν δυνατά και είχαν τον πλήρη έλεγχο από την αρχή του αγώνα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση και περιορίστηκαν σε ελάχιστες ευκαιρίες.

Η πρώτη

καλή στιγμή για τους πρασίνους ήρθε στο 12ο λεπτό, όταν το σουτ του Λεάντρο σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 28` ο Μπουθόν εκμεταλλεύθηκε τα λάθη στην άμυνα της Αλκής και με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0, ενώ στο 37` ο Κωνσταντίνου με κεφαλιά διπλασίασε το σκορ.

Η Ομόνοια συνέχισε σε ανάλογο ρυθμό και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Ο Εφραίμ με διαγώνιο σουτ στο 62` έγραψε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Λούα Λούα στο 69ο λεπτό, ύστερα από ωραία ασίστ του Κωνσταντίνου.