Νίκη στις καθυστερήσεις για την αντίπαλο του Παναθηναϊκού στο Ch. League, Ρούμπιν

Το τέρμα του Καραντενίζ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν αυτό που χάρισε την εκτός έδρας νίκη με 1-0 στη Ρούμπιν Καζάν απέναντι στην Αντζι για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ρωσίας.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Champions League παρουσιάστηκε καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά δεν μπορούσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Τη λύση έδωσε στο 93` ο Καραντενίζ, o οποίος αντικατέστησε τον Γκορμπάνετς στο 46`, και ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια, πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έγραψε το 1-0.

Με τη νίκη αυτή η Ρούμπιν μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Ζενίτ, την αντίπαλο της ΑΕΚ στο Europa League, που έχει όμως τρεις αγώνες λιγότερους.Η σύνθεση της Ρούμπιν: Ριζίκοφ, Κουζμί, Ορέκοφ, Νάβας, Ανσάλντι, Μουράφσκι, Νόμποα, Γκορμπάνετς (46` Καραντενίζ), Μάρτινς (46` Μεντβέντεφ), Κασάεφ (71` Ριαζάντσεφ)