Η Κέρκυρα νίκησε 2-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη

Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν καλύτερος για 65 λεπτά, αλλά η Κέρκυρα ήταν η ομάδα που πήρε τη νίκη, καθώς σημείωσε δύο γκολ μέσα σε 10 λεπτά, αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες! Με γκολ των Επστάιν και Καλαντζή, η Κέρκυρα πήρε σπουδαίο διπλό (2-0) στην Τρίπολη και με 30 βαθμούς μπορεί να
νιώθει σίγουρη για την παραμονή της στην κατηγορία. Οχι, όμως και ο Αστέρας, ο οποίος έμεινε στους 22 βαθμούς και βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη. Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν καλύτερος για 65 λεπτά, αλλά η Κέρκυρα ήταν η ομάδα που πήρε τη νίκη, καθώς σημείωσε δύο γκολ μέσα σε 10 λεπτά, αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες! Με γκολ των Επστάιν και Καλαντζή, η Κέρκυρα πήρε σπουδαίο διπλό (2-0) στην Τρίπολη και με 30 βαθμούς μπορεί να νιώθει σίγουρη για την παραμονή της στην κατηγορία. Οχι, όμως και ο Αστέρας, ο οποίος έμεινε στους 22 βαθμούς και βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη.Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης οι δύο ομάδες δεν παρουσίασαν καλό θέαμα και ουσιαστικά δεν δημιουργήθηκε καμία ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίε