Η Καβάλα με γκολ του Ντιέ νίκησε 1-0 την Λάρισα στο Ανθή Καραγιάννη

19:26 8/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Η Καβάλα επικράτησε με 1-0 της Λάρισας στο Ανθή Καραγιάννη, βυθίζοντας ακόμα περισσότερο τους βυσσινί στον πάτο της βαθμολογίας. Η ομάδα του Αντερσεν, που αντιμετώπιζε το ματς ως τελικό, ηττήθηκε για 7η διαδοχική φορά, παρέμεινε στους 11 βαθμούς, γεγονός που κάνει ακόμα πιο δύσκολη την προσπάθειά της να αποφύγει τον υποβιβασμό. Χαρακτηριστικό της αδυναμίας των φιλοξενουμένων ήταν πως καλύτερος παίκτης τους ήταν ο νεοαποκτηθείς Τστοντοφάλσκι, που με τις αποκρούσεις του κράτησε
σε χαμηλά επίπεδα το σκορ. Οι Αργοναύτες, που νίκησαν χάρη σε κεραυνό του Σερτζ Ντιέ στο 47', κέρδισαν μετά από πέντε αγωνιστικές και παρέμειναν σε τροχιά πεντάδας. Επεισόδια μεταξύ οπαδών των δύο ομάδων σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Τα πολλά νεύρα, οι αρκετές αψιμαχίες μεταξύ των παικτών και οι συχνές διακοπές ήταν τα χαρακτηριστικά του α' ημιχρόνου στο Ανθή Καραγιάννη, κατά τη διάρκεια του οποίου οι δύο ομάδες δεν έπιασαν σε καμία περίπτωση ρυθμό, ενώ ελάχιστες ήταν και οι καλές στιγμές, που καταγ