Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Φενερμπαχτσέ, επιβλήθηκε της Αντάλιασπορ με 4-0

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο τουρκικό πρωτάθλημα η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα play off του Europa League, Φενερμπαχτσέ, που επικράτησε της Αντάλιασπορ με 4-0 στο Σουκρού Σαράτσογλου.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το παιχνίδι πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα 30 λεπτά. Ο Σεντούρκ άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 8`, στην πρώτη ουσιαστικά

ευκαιρία της Φενέρ. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα γκολ πέντε λεπτά αργότερα με προβολή ύστερα από κάθετη πάσα από τα δεξιά.

Στο 24ο λεπτό ο Σεμίχ πάσαρε στον Αλεξ και αυτός με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Πριν περάσουν τέσσερα λεπτά, Γκιονούλ με σουτ από τα δεξιά νίκησε τον τερματοφύλακα της Αντάλιασπορ και έγραψε το 4-0.

Υστερα από αυτό οι παίκτες του Αϊκούτ Κοτσαμάν κατέβασαν ταχύτητα ενόψει του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, με αποτέλεσμα το 4-0 να διατηρηθεί μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Οι γηπεδούχοι είχαν και ένα ακυρωθέν γκολ στο 81`, καθώς ο Σεμίχ ήταν σε θέση οφσάιντ. Να σημειωθεί ότι ο Ντεμιρέλ αντικαταστάθηκε